Amphenol Industrial 97-3106A24-28SY-940
97-3106A24-28SY-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A24-28SY-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 24C 24#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106A24-28SY-940.pdf
Availability of 97-3106A24-28SY-940
QUANTITY
97-3106A24-28SY-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A24-28SY-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A24-28SY-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A24-28SY-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A24-28SY-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A24-28SY-940 Details Description
Related parts for 97-3106A24-28SY-940
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 576K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 4POS T/H TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 6A DO4 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 20POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 18POS THRUHL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf