Amphenol Industrial 97-3106A28-10PZ-940
97-3106A28-10PZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A28-10PZ-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 7C 7#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A28-10PZ-940.pdf
Availability of 97-3106A28-10PZ-940
QUANTITY
97-3106A28-10PZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A28-10PZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A28-10PZ-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A28-10PZ-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A28-10PZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A28-10PZ-940 Details Description
Related parts for 97-3106A28-10PZ-940
Z8 PLUS 512 BYTES OTP 18-DIP datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 46POS 2MM SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 102 TYPE D 33POS datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MICRO 31C S 120" RBW JACKP NI datasheet.pdf
LJT 66C 66#22D SKT RECP datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf