Amphenol Industrial 97-3106A28-19SZ-940
97-3106A28-19SZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A28-19SZ-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 10C 6#16, 4#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106A28-19SZ-940.pdf
Availability of 97-3106A28-19SZ-940
QUANTITY
97-3106A28-19SZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A28-19SZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A28-19SZ-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A28-19SZ-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A28-19SZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A28-19SZ-940 Details Description
Related parts for 97-3106A28-19SZ-940
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
DURA WRAP 3 1/2" BLACK 150' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MCU 8BIT Z8 16K FLASH 44LQFP datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X6S 1206 datasheet.pdf