Amphenol Industrial 97-3106A28-6SZ-940
97-3106A28-6SZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A28-6SZ-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 3C 3#4 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106A28-6SZ-940.pdf
Availability of 97-3106A28-6SZ-940
QUANTITY
97-3106A28-6SZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A28-6SZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A28-6SZ-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A28-6SZ-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A28-6SZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A28-6SZ-940 Details Description
Related parts for 97-3106A28-6SZ-940
IDC CABLE - HSR64S/AE64G/HSR64S datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 140MA 28.4 OHM datasheet.pdf
HEADER 28POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 280MA 882 MOHM datasheet.pdf
TRIM KIT 36" X 30" UMMAT AL datasheet.pdf
CABLE PLUG WITHOUT DETECTION CON datasheet.pdf
15POS F .HD LC FILT 830PF datasheet.pdf