Amphenol Industrial 97-3106A28-8PZ-940
97-3106A28-8PZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A28-8PZ-940
Brief Description
AB 12C 10#16, 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A28-8PZ-940.pdf
Availability of 97-3106A28-8PZ-940
QUANTITY
97-3106A28-8PZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A28-8PZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A28-8PZ-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A28-8PZ-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A28-8PZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A28-8PZ-940 Details Description
Related parts for 97-3106A28-8PZ-940
CONN HEADER 8POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 768MB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V RED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.81MM datasheet.pdf