Amphenol Industrial 97-3106A36-1P-940
97-3106A36-1P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A36-1P-940
Brief Description
AB 22C 18#16, 4#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A36-1P-940.pdf
Availability of 97-3106A36-1P-940
QUANTITY
97-3106A36-1P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A36-1P-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A36-1P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A36-1P-940
Related Links97-3106A, 97-3106A36-1P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A36-1P-940 Details Description
Related parts for 97-3106A36-1P-940
CONN HEADER RTANG 8POS .100 TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Cap, Male Pins 68 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf