Amphenol Industrial 97-3106B18-1PY-417
97-3106B18-1PY-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B18-1PY-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 10C 10#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B18-1PY-417.pdf
Availability of 97-3106B18-1PY-417
QUANTITY
97-3106B18-1PY-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B18-1PY-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B18-1PY-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B18-1PY-417
Related Links97-3106B1, 97-3106B18-1PY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B18-1PY-417 Details Description
Related parts for 97-3106B18-1PY-417
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 5NS 84FBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 80.85VC SMD datasheet.pdf
EDGECARD 182POS .050 SMD W/POSTS datasheet.pdf
SENSOR GAUGE PRESS 15PSI 6DIP PC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 33.0 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf