Amphenol Industrial 97-3106B20-14PX-940
97-3106B20-14PX-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-14PX-940
Brief Description
AB 5C 3#12, 2#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-14PX-940.pdf
Availability of 97-3106B20-14PX-940
QUANTITY
97-3106B20-14PX-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-14PX-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-14PX-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-14PX-940
Related Links97-3106B2, 97-3106B20-14PX-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-14PX-940 Details Description
Related parts for 97-3106B20-14PX-940
RES 0.15 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERMINAL 500MCM #5/8 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 13A 4.2 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf