Amphenol Industrial 97-3106B20-17PY-940
97-3106B20-17PY-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-17PY-940
Brief Description
AB 6C 1#16, 5#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-17PY-940.pdf
Availability of 97-3106B20-17PY-940
QUANTITY
97-3106B20-17PY-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-17PY-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-17PY-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-17PY-940
Related Links97-3106B2, 97-3106B20-17PY-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-17PY-940 Details Description
Related parts for 97-3106B20-17PY-940
TRANSDUCER 0.5-4.5VDC 100PSI datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FEMALE W/COUPLING datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC PROCESSOR CCD SIGNAL7 32LFCSP datasheet.pdf
RES 133 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 200MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" DL GOLD datasheet.pdf