Amphenol Industrial 97-3106B20-19PY-940
97-3106B20-19PY-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-19PY-940
Brief Description
AB 3C 3#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-19PY-940.pdf
Availability of 97-3106B20-19PY-940
QUANTITY
97-3106B20-19PY-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-19PY-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-19PY-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-19PY-940
Related Links97-3106B2, 97-3106B20-19PY-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-19PY-940 Details Description
Related parts for 97-3106B20-19PY-940
CONV DC-DC 4.2-5.7V 20A HRZ SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PCB 14POS BK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf