Amphenol Industrial 97-3106B20-24PX-417
97-3106B20-24PX-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-24PX-417
Brief Description
AB 4C 2#16, 2#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-24PX-417.pdf
Availability of 97-3106B20-24PX-417
QUANTITY
97-3106B20-24PX-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-24PX-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-24PX-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-24PX-417
Related Links97-3106B2, 97-3106B20-24PX-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-24PX-417 Details Description
Related parts for 97-3106B20-24PX-417
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET 20POS R/A .050" GOLD datasheet.pdf
LED 5MM VERT HE DIFF RED PC MNT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1W DO213AB datasheet.pdf