Amphenol Industrial 97-3106B20-27PY
97-3106B20-27PY picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-27PY
Brief Description
AB 14C 14#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-27PY.pdf
Availability of 97-3106B20-27PY
QUANTITY
97-3106B20-27PY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-27PY
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-27PY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-27PY
Related Links97-3106, 97-3106B20-27PY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-27PY Details Description
Related parts for 97-3106B20-27PY
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 6A DPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT SKT datasheet.pdf