Amphenol Industrial 97-3106B20-3PZ-417-940
97-3106B20-3PZ-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-3PZ-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 3C 3#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-3PZ-417-940.pdf
Availability of 97-3106B20-3PZ-417-940
QUANTITY
97-3106B20-3PZ-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-3PZ-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-3PZ-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-3PZ-417-940
Related Links97-3106B20-, 97-3106B20-3PZ-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-3PZ-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106B20-3PZ-417-940
FIXED IND 10UH 1.4A 63.6 MOHM datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN MALE 160POS BACKPLANE SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
TWEEZER INSERTION 22M GA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf