Amphenol Industrial 97-3106B20-8PW-417-940
97-3106B20-8PW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-8PW-417-940
Brief Description
AB 6C 4#16, 2#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-8PW-417-940.pdf
Availability of 97-3106B20-8PW-417-940
QUANTITY
97-3106B20-8PW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-8PW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-8PW-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-8PW-417-940
Related Links97-3106B20-, 97-3106B20-8PW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-8PW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106B20-8PW-417-940
VARISTOR 243V 400A DISC 7MM datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 249K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.5333OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 120W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf