Amphenol Industrial 97-3106B20-8S-940
97-3106B20-8S-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-8S-940
Brief Description
AB 6C 4#16, 2#8 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-8S-940.pdf
Availability of 97-3106B20-8S-940
QUANTITY
97-3106B20-8S-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-8S-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-8S-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-8S-940
Related Links97-3106B, 97-3106B20-8S-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-8S-940 Details Description
Related parts for 97-3106B20-8S-940
IC REG LDO 1.5V 0.8A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 50POS SMD R/A AU datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
MOD BRIDGE RECT 10A 660-1100V datasheet.pdf