Amphenol Industrial 97-3106B22-10SX-417
97-3106B22-10SX-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B22-10SX-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 4C 4#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B22-10SX-417.pdf
Availability of 97-3106B22-10SX-417
QUANTITY
97-3106B22-10SX-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B22-10SX-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B22-10SX-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B22-10SX-417
Related Links97-3106B2, 97-3106B22-10SX-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B22-10SX-417 Details Description
Related parts for 97-3106B22-10SX-417
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 20POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SGE1510-2-0300A-300C datasheet.pdf
RES 12.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 300MW SOD523 datasheet.pdf
HARD WARE KIT 28P SOCKET BLOCK datasheet.pdf
MARKING LABEL HORIZONTAL 31 TO 4 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf