Amphenol Industrial 97-3106B22-20SW
97-3106B22-20SW picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B22-20SW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 9C 9#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B22-20SW.pdf
Availability of 97-3106B22-20SW
QUANTITY
97-3106B22-20SW Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B22-20SW
Internal Part NumberEIS-97-3106B22-20SW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B22-20SW
Related Links97-3106, 97-3106B22-20SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B22-20SW Details Description
Related parts for 97-3106B22-20SW
CAP TANT 0.33UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR OPTO TRANS TRNSMISSVE datasheet.pdf
RES 866 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.45-5.5V 20A 110W datasheet.pdf
0.755 VERT HDR W/O MTG HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf