Amphenol Industrial 97-3106B24-20PZ-417
97-3106B24-20PZ-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B24-20PZ-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 11C 9#16, 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B24-20PZ-417.pdf
Availability of 97-3106B24-20PZ-417
QUANTITY
97-3106B24-20PZ-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B24-20PZ-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B24-20PZ-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B24-20PZ-417
Related Links97-3106B2, 97-3106B24-20PZ-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B24-20PZ-417 Details Description
Related parts for 97-3106B24-20PZ-417
IND DELAY LINE 200PS 1 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SW STR SPDT 10A SOLD TERM 125V datasheet.pdf
LED 5MM VERT HE DIFF GRN PC MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STR .050" GLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 24 POS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK MARKERS 6.4MM datasheet.pdf