Amphenol Industrial 97-3106B24-27P-417
97-3106B24-27P-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B24-27P-417
Brief Description
AB 7C 7#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B24-27P-417.pdf
Availability of 97-3106B24-27P-417
QUANTITY
97-3106B24-27P-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B24-27P-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B24-27P-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B24-27P-417
Related Links97-3106B2, 97-3106B24-27P-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B24-27P-417 Details Description
Related parts for 97-3106B24-27P-417
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 8PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
FPA/C 1746-OB32/OV32 2.0M datasheet.pdf
1828.0 MM WITH MITERED CUT 45 D datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf