Amphenol Industrial 97-3106B28-19PX
97-3106B28-19PX picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B28-19PX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 10C 6#16, 4#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B28-19PX.pdf
Availability of 97-3106B28-19PX
QUANTITY
97-3106B28-19PX Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B28-19PX
Internal Part NumberEIS-97-3106B28-19PX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B28-19PX
Related Links97-3106, 97-3106B28-19PX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B28-19PX Details Description
Related parts for 97-3106B28-19PX
PLUG HOLE .250"DIA STEEL 6 PRONG datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 2413 datasheet.pdf
Connector Receptacle 78 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 20-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FMAC INPUT FILTER 3-PHASE 36A datasheet.pdf
SW 1NC 1NO SPDT SNAP ACTION 125V datasheet.pdf
IC CPLD 640MC 6.96NS 132CSBGA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 40.2 OHM 1% 20W datasheet.pdf