Amphenol Industrial 97-3106B28-8PY-940
97-3106B28-8PY-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B28-8PY-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 12C 10#16, 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B28-8PY-940.pdf
Availability of 97-3106B28-8PY-940
QUANTITY
97-3106B28-8PY-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B28-8PY-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B28-8PY-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B28-8PY-940
Related Links97-3106B2, 97-3106B28-8PY-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B28-8PY-940 Details Description
Related parts for 97-3106B28-8PY-940
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NC RLLR LVR datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
ECOFLEX PUR 3 COND 20AWG BRAID datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf