Amphenol Industrial 97-3107A14S-5PX-417
97-3107A14S-5PX-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A14S-5PX-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 5C 5#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107A14S-5PX-417.pdf
Availability of 97-3107A14S-5PX-417
QUANTITY
97-3107A14S-5PX-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A14S-5PX-417
Internal Part NumberEIS-97-3107A14S-5PX-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A14S-5PX-417
Related Links97-3107A1, 97-3107A14S-5PX-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A14S-5PX-417 Details Description
Related parts for 97-3107A14S-5PX-417
FIXED IND 330UH 200MA 1.4 OHM datasheet.pdf
LABEL S LAM DM TED WHT 1X.75" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 34POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
OSC VCXO 622.08MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RFID TRANSPONDER CT89 (VPE 50PC) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 3.9A TO251-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.027 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf