Amphenol Industrial 97-3107A14S-9PW-417-940
97-3107A14S-9PW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A14S-9PW-417-940
Brief Description
AB 2C 2#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107A14S-9PW-417-940.pdf
Availability of 97-3107A14S-9PW-417-940
QUANTITY
97-3107A14S-9PW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A14S-9PW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107A14S-9PW-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A14S-9PW-417-940
Related Links97-3107A14S, 97-3107A14S-9PW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A14S-9PW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107A14S-9PW-417-940
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 2W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 200POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADR 64POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.970" 3MM 2LD datasheet.pdf