Amphenol Industrial 97-3107A16S-4PW
97-3107A16S-4PW picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A16S-4PW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 2C 2#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107A16S-4PW.pdf
Availability of 97-3107A16S-4PW
QUANTITY
97-3107A16S-4PW Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A16S-4PW
Internal Part NumberEIS-97-3107A16S-4PW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A16S-4PW
Related Links97-3107, 97-3107A16S-4PW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A16S-4PW Details Description
Related parts for 97-3107A16S-4PW
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.26 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 8pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf