Amphenol Industrial 97-3107A18-1PW-417-940
97-3107A18-1PW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A18-1PW-417-940
Brief Description
AB 10C 10#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107A18-1PW-417-940.pdf
Availability of 97-3107A18-1PW-417-940
QUANTITY
97-3107A18-1PW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A18-1PW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107A18-1PW-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A18-1PW-417-940
Related Links97-3107A18-, 97-3107A18-1PW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A18-1PW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107A18-1PW-417-940
RES 18K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 2% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10 OLIVE datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 164POS VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK PEG 7POS datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN 64POS FML W/W datasheet.pdf