Amphenol Industrial 97-3107A22-13SZ-417
97-3107A22-13SZ-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A22-13SZ-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 5C 1#16, 4#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107A22-13SZ-417.pdf
Availability of 97-3107A22-13SZ-417
QUANTITY
97-3107A22-13SZ-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A22-13SZ-417
Internal Part NumberEIS-97-3107A22-13SZ-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A22-13SZ-417
Related Links97-3107A2, 97-3107A22-13SZ-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A22-13SZ-417 Details Description
Related parts for 97-3107A22-13SZ-417
HOOK-UP STRND 18AWG RED 1000' datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
DISPLAY SCREEN 22" MULTI-TOUCH datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 10A TO220-2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES NTWRK 18 RES 25 OHM 27LBGA datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 80 POS 100 C/L datasheet.pdf