Amphenol Industrial 97-3107B18-16S-417-940
97-3107B18-16S-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B18-16S-417-940
Brief Description
AB 1C 1#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B18-16S-417-940.pdf
Availability of 97-3107B18-16S-417-940
QUANTITY
97-3107B18-16S-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B18-16S-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B18-16S-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B18-16S-417-940
Related Links97-3107B18-, 97-3107B18-16S-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B18-16S-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B18-16S-417-940
CONN HEADER .100 DUAL STR 20POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
INSULATION MULTIMETER 0.1M-600M datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
CAP FILM 180PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIN RAIL SLOTTED datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 56K OHM 1608 datasheet.pdf