Amphenol Industrial 97-3107B18-20PY
97-3107B18-20PY picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B18-20PY
Brief Description
AB 5C 5#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B18-20PY.pdf
Availability of 97-3107B18-20PY
QUANTITY
97-3107B18-20PY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B18-20PY
Internal Part NumberEIS-97-3107B18-20PY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B18-20PY
Related Links97-3107, 97-3107B18-20PY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B18-20PY Details Description
Related parts for 97-3107B18-20PY
CONVERTER DC/DC 5.1V OUT 100MA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC MELF datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 15POS datasheet.pdf
RES 5.62M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 185MA 2.25 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 20ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 1.74M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf