Amphenol Industrial 97-3107B20-14SZ-940
97-3107B20-14SZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B20-14SZ-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 5C 3#12, 2#8 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B20-14SZ-940.pdf
Availability of 97-3107B20-14SZ-940
QUANTITY
97-3107B20-14SZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B20-14SZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B20-14SZ-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B20-14SZ-940
Related Links97-3107B2, 97-3107B20-14SZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B20-14SZ-940 Details Description
Related parts for 97-3107B20-14SZ-940
RES SMD 191K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IDC CABLE - MKS16K/MC16F/MCS16K datasheet.pdf
RES 432 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 20A TO-3P datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 14SOIC datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
LIMIT SW TOP PLUNGER NEON LAMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS PIN datasheet.pdf
BRASSM18, DIFF,1M, AX,PNP,CONN datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf