Amphenol Industrial 97-3107B20-15PW-417-940
97-3107B20-15PW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B20-15PW-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 7C 7#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B20-15PW-417-940.pdf
Availability of 97-3107B20-15PW-417-940
QUANTITY
97-3107B20-15PW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B20-15PW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B20-15PW-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B20-15PW-417-940
Related Links97-3107B20-, 97-3107B20-15PW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B20-15PW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B20-15PW-417-940
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 8POS W/PIN datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 1200V ECO-PAC1 datasheet.pdf
HOLDER LED LML 3MM CLEAR YELLOW datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 115V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
MICRO 9C S 10" WHT JACKP datasheet.pdf