Amphenol Industrial 97-3107B20-21SZ
97-3107B20-21SZ picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B20-21SZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 9C 8#16, 1#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B20-21SZ.pdf
Availability of 97-3107B20-21SZ
QUANTITY
97-3107B20-21SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B20-21SZ
Internal Part NumberEIS-97-3107B20-21SZ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B20-21SZ
Related Links97-3107, 97-3107B20-21SZ Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B20-21SZ Details Description
Related parts for 97-3107B20-21SZ
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC DGTL POT 32POS 80K 8LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.0215 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf