Amphenol Industrial 97-3107B20-24PZ-940
97-3107B20-24PZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B20-24PZ-940
Brief Description
AB 4C 2#16, 2#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B20-24PZ-940.pdf
Availability of 97-3107B20-24PZ-940
QUANTITY
97-3107B20-24PZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B20-24PZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B20-24PZ-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B20-24PZ-940
Related Links97-3107B2, 97-3107B20-24PZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B20-24PZ-940 Details Description
Related parts for 97-3107B20-24PZ-940
CONN HEADER 8POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
PANEL FRONT 24.5X19X0.13" NAT datasheet.pdf
RESISTOR 56K OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27K OHM 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-150 PSI datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 28 AWG 100 FT BU datasheet.pdf