Amphenol Industrial 97-3107B20-29SZ-940
97-3107B20-29SZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B20-29SZ-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 17C 17#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B20-29SZ-940.pdf
Availability of 97-3107B20-29SZ-940
QUANTITY
97-3107B20-29SZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B20-29SZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B20-29SZ-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B20-29SZ-940
Related Links97-3107B2, 97-3107B20-29SZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B20-29SZ-940 Details Description
Related parts for 97-3107B20-29SZ-940
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf