Amphenol Industrial 97-3107B20-7SZ-417
97-3107B20-7SZ-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B20-7SZ-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 8C 8#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B20-7SZ-417.pdf
Availability of 97-3107B20-7SZ-417
QUANTITY
97-3107B20-7SZ-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B20-7SZ-417
Internal Part NumberEIS-97-3107B20-7SZ-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B20-7SZ-417
Related Links97-3107B2, 97-3107B20-7SZ-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B20-7SZ-417 Details Description
Related parts for 97-3107B20-7SZ-417
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 16POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 300VAC RAD datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 1% BEAD datasheet.pdf