Amphenol Industrial 97-3107B20-8SW-417-940
97-3107B20-8SW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B20-8SW-417-940
Brief Description
AB 6C 4#16, 2#8 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B20-8SW-417-940.pdf
Availability of 97-3107B20-8SW-417-940
QUANTITY
97-3107B20-8SW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B20-8SW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B20-8SW-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B20-8SW-417-940
Related Links97-3107B20-, 97-3107B20-8SW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B20-8SW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B20-8SW-417-940
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES NETWORK 12 RES 1.1K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5MM datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
OSC XO 8.192MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf