Amphenol Industrial 97-3107B22-18S-417-940
97-3107B22-18S-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B22-18S-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 8C 8#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B22-18S-417-940.pdf
Availability of 97-3107B22-18S-417-940
QUANTITY
97-3107B22-18S-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B22-18S-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B22-18S-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B22-18S-417-940
Related Links97-3107B22-, 97-3107B22-18S-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B22-18S-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B22-18S-417-940
SWITCH DIP 4-POS SLIDE SMD 6V datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
OSC PROG LVPECL 3.3V 250PPM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT SHRT HNGE LV datasheet.pdf
LED LETERAS WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 1.2UF RADIAL datasheet.pdf