Amphenol Industrial 97-3107B22-9SX-417-940
97-3107B22-9SX-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B22-9SX-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 3C 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B22-9SX-417-940.pdf
Availability of 97-3107B22-9SX-417-940
QUANTITY
97-3107B22-9SX-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B22-9SX-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B22-9SX-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B22-9SX-417-940
Related Links97-3107B22-, 97-3107B22-9SX-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B22-9SX-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B22-9SX-417-940
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 3POS BK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 102VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN +/-5VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf