Amphenol Industrial 97-3107B24-22P-940
97-3107B24-22P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B24-22P-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 4C 4#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B24-22P-940.pdf
Availability of 97-3107B24-22P-940
QUANTITY
97-3107B24-22P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B24-22P-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B24-22P-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B24-22P-940
Related Links97-3107B2, 97-3107B24-22P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B24-22P-940 Details Description
Related parts for 97-3107B24-22P-940
IC 1-PORT T1/E1 PAR TXCVR 44LQFP datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 7/16 5V 36" datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
4971-5 BARREL PUNCH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM M VERT 3.0MM 2X6 POS datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf