Amphenol Industrial 97-3107B24-5PX-417-940
97-3107B24-5PX-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B24-5PX-417-940
Brief Description
AB 16C 16#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B24-5PX-417-940.pdf
Availability of 97-3107B24-5PX-417-940
QUANTITY
97-3107B24-5PX-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B24-5PX-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B24-5PX-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B24-5PX-417-940
Related Links97-3107B24-, 97-3107B24-5PX-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B24-5PX-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B24-5PX-417-940
CONN RECEPT 2POS 14-16AWG SINGLE datasheet.pdf
IC MIXR 150MHZ RSSI EQUIP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 47 OHM 5% AXL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 15% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 123.24 OHM 1/2W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1.88"X1.38" datasheet.pdf