Amphenol Industrial 97-3107B24-5PX-417-940
97-3107B24-5PX-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B24-5PX-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 16C 16#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B24-5PX-417-940.pdf
Availability of 97-3107B24-5PX-417-940
QUANTITY
97-3107B24-5PX-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B24-5PX-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B24-5PX-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B24-5PX-417-940
Related Links97-3107B24-, 97-3107B24-5PX-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B24-5PX-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B24-5PX-417-940
RES SMD 243 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS .100" STACKER datasheet.pdf
VARISTOR 462V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
DSUB 37 F NMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RING AVIKRIMP (C-840-10) datasheet.pdf
HAN KIT 16B - 3/4" NPT datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 24POS .5MM datasheet.pdf
DSUB 9 F CRIMP G30 ZINC datasheet.pdf