Amphenol Industrial 97-3107B24-7SY-417-940
97-3107B24-7SY-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B24-7SY-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 16C 14#16, 2#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B24-7SY-417-940.pdf
Availability of 97-3107B24-7SY-417-940
QUANTITY
97-3107B24-7SY-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B24-7SY-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B24-7SY-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B24-7SY-417-940
Related Links97-3107B24-, 97-3107B24-7SY-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B24-7SY-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B24-7SY-417-940
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 3A 5V datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 80MSPS SAMPL 48QFN datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 18POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf