Amphenol Industrial 97-3107B28-16PY
97-3107B28-16PY picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B28-16PY
Brief Description
AB 20C 20#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B28-16PY.pdf
Availability of 97-3107B28-16PY
QUANTITY
97-3107B28-16PY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B28-16PY
Internal Part NumberEIS-97-3107B28-16PY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B28-16PY
Related Links97-3107, 97-3107B28-16PY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B28-16PY Details Description
Related parts for 97-3107B28-16PY
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 38TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 16MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" GOLD datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO262-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf