Amphenol Industrial 97-3107B28-16PZ-417
97-3107B28-16PZ-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B28-16PZ-417
Brief Description
AB 20C 20#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B28-16PZ-417.pdf
Availability of 97-3107B28-16PZ-417
QUANTITY
97-3107B28-16PZ-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B28-16PZ-417
Internal Part NumberEIS-97-3107B28-16PZ-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B28-16PZ-417
Related Links97-3107B2, 97-3107B28-16PZ-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B28-16PZ-417 Details Description
Related parts for 97-3107B28-16PZ-417
TVS DIODE 26VWM 44.21VC DO201 datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 10K 3WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES WW 3W 27 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 13SKT SLD CUP datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV OPEN DRAIN 8SMD datasheet.pdf
POT 150 OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf