Amphenol Industrial 97-3107B28-17P-940
97-3107B28-17P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B28-17P-940
Brief Description
AB 15C 15#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B28-17P-940.pdf
Availability of 97-3107B28-17P-940
QUANTITY
97-3107B28-17P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B28-17P-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B28-17P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B28-17P-940
Related Links97-3107B2, 97-3107B28-17P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B28-17P-940 Details Description
Related parts for 97-3107B28-17P-940
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 230MA 1.47 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS .100 VERT T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.5A 8LFCSP datasheet.pdf
IPD M8 SHLD 2W AC SPST 2M datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 760MA 672 MOHM datasheet.pdf