Amphenol Industrial 97-3108A16-11P-417-940
97-3108A16-11P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A16-11P-417-940
Brief Description
AB 2C 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A16-11P-417-940.pdf
Availability of 97-3108A16-11P-417-940
QUANTITY
97-3108A16-11P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A16-11P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A16-11P-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A16-11P-417-940
Related Links97-3108A16-, 97-3108A16-11P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A16-11P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108A16-11P-417-940
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 16.2OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 100K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
LOCKING SCREW datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 680 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 100POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE SKT RA datasheet.pdf