Amphenol Industrial 97-3108A18-12P-417
97-3108A18-12P-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A18-12P-417
Brief Description
AB 6C 6#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A18-12P-417.pdf
Availability of 97-3108A18-12P-417
QUANTITY
97-3108A18-12P-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A18-12P-417
Internal Part NumberEIS-97-3108A18-12P-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A18-12P-417
Related Links97-3108A1, 97-3108A18-12P-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A18-12P-417 Details Description
Related parts for 97-3108A18-12P-417
RES 39 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf