Amphenol Industrial 97-3108A18-8P-940
97-3108A18-8P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A18-8P-940
Brief Description
AB 8C 7#16, 1#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A18-8P-940.pdf
Availability of 97-3108A18-8P-940
QUANTITY
97-3108A18-8P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A18-8P-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A18-8P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A18-8P-940
Related Links97-3108A, 97-3108A18-8P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A18-8P-940 Details Description
Related parts for 97-3108A18-8P-940
FIXED IND 390UH 5A 72 MOHM TH datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR UPG2163T5N datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 58A 1200V PWS-B datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 540MA 1.8 OHM datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS datasheet.pdf