Amphenol Industrial 97-3108A20-11P-417
97-3108A20-11P-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A20-11P-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 13C 13#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A20-11P-417.pdf
Availability of 97-3108A20-11P-417
QUANTITY
97-3108A20-11P-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A20-11P-417
Internal Part NumberEIS-97-3108A20-11P-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A20-11P-417
Related Links97-3108A2, 97-3108A20-11P-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A20-11P-417 Details Description
Related parts for 97-3108A20-11P-417
DIODE SCHOTTKY 50V 3A SMA datasheet.pdf
IC AMP TRIPLE MUX 1GHZ 32-QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2K OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 630V NP0 2225 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 26A PQFN datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IE-MINIMC/LFPT, TP-TX/FX-CWDM-SM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf