Amphenol Industrial 97-3108A20-15S-940
97-3108A20-15S-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A20-15S-940
Brief Description
AB 7C 7#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108A20-15S-940.pdf
Availability of 97-3108A20-15S-940
QUANTITY
97-3108A20-15S-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A20-15S-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A20-15S-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A20-15S-940
Related Links97-3108A2, 97-3108A20-15S-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A20-15S-940 Details Description
Related parts for 97-3108A20-15S-940
CONN HEADER 42POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 GR/W SN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 12pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf