Amphenol Industrial 97-3108A20-17SW-417-940
97-3108A20-17SW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A20-17SW-417-940
Brief Description
AB 6C 1#16, 5#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108A20-17SW-417-940.pdf
Availability of 97-3108A20-17SW-417-940
QUANTITY
97-3108A20-17SW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A20-17SW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A20-17SW-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A20-17SW-417-940
Related Links97-3108A20-, 97-3108A20-17SW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A20-17SW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108A20-17SW-417-940
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 1.4A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 397 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RING CIRC 14-16AWG #M3 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MINITEK PWR4.2 PLUG HSG datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 2A 250VAC 450VDC datasheet.pdf